Pończochy samonośne czy do pasa? Które wybrać i na jakie okazje?

Pończochy samonośne czy do pasa? Które wybrać i na jakie okazje?
Fetysz Dama6 minut czytania6

Pończochy są przede wszystkim rodzajem mega seksownej bielizny, która dodaje niejednej kobiecie pewności siebie. Niestety w obecnych czasach nadal często jest to tematem tabu. Pewnie część z Was zastanawia się, dlaczego tak jest.

Pisząc to, mam na myśli zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Opiszę Wam, jak to wygląda ze strony kobiet, posiłkując się własnymi doświadczeniami i rozmowami o tym, czy lepsze są pończochy samonośne, czy do pasa. Wnioski będą pochodziły z rozmów z moimi koleżankami oraz z innymi kobietami – realnie lub też na forach internetowych.

Niektóre kobiety uważają, że ten rodzaj bielizny nie jest czymś odpowiednim do zakładania jako część garderoby. I niekoniecznie piszę tutaj o starszym pokoleniu, ponieważ wśród 20-latek też spotykam się z takim stwierdzeniem. Nie ukrywam, że dla mnie jest to bardzo dziwne i już tłumaczę Wam, dlaczego.

Czym są pończochy?

Kiedyś kobiety nosiły jedynie pończochy, ponieważ to one były pierwsze przed rajstopami.

Wiem, że wielu z Was może dziwić ten wątek, a to dlatego, że najpewniej doskonale wiecie, czym są pończochy. Zdarza mi się jednak spotykać mężczyzn, którzy… mają problem z odróżnieniem pończoch od rajstop. Tak samo, jak np. ze wskazaniem różnicy między spódnicą a sukienką. Lecz spokojnie, nie ma się czego wstydzić! Jesteście tutaj po to, aby poszerzać swoją wiedzę na wiele ciekawych tematów, które mogą pomóc Wam w życiu. 🙂

Otóż pończochy są rodzajem bielizny. Noszone są przez kobiety (najczęściej :)) i ozdabiają nasze piękne nogi. Bez względu na to, czy są to pończochy samonośne, czy do pasa, zakończone są one ściągaczem – najczęściej w postaci koronki lub gładkiego materiału. Innymi słowy, jest to coś, co często możecie ujrzeć na moich nogach – poza butami oczywiście. 🙂 Przykład znajduje się na zdjęciu dołączonym do tego wpisu.

Do czego służą pończochy?

Pończochy służą do przyozdabiania kobiecych nóg w łóżku. Nie no, żartuję! 🙂 To też, ale poza tym dają Wam, panowie, piękny obraz naszych nóg. To one sprawiają, że nogi są idealnie lśniące, z ponętną lekką nutą słońca, która czyni nasze „szyny” jeszcze ładniejszymi. I jak już wcześniej wspomniałam, kobietom dodają stylu, ale także pewności siebie. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, że materiał okrywający ciało w pewnym stopniu je też ociepla.

Jakie są różnice między pończochami a rajstopami?

Wiem, że dla wielu z Was ten wątek może wydać się śmieszny czy też zupełnie niepotrzebny. Lecz prawda jest taka, że nie wszyscy panowie na tym świecie wiedzą, bądź mogą określić, jaka jest różnica pomiędzy pończochami a rajstopami. Tym bardziej, jeśli stawia się przed nimi dylemat w kwestii tego, które są lepsze – pończochy samonośne czy do pasa. Eksperci w tym „fachu” mogą raczej ominąć ten wątek, a dla mniej zorientowanych postaram się wyjaśnić, jak tylko najprościej potrafię. 🙂

Otóż różnica między pończochami a rajstopami jest taka, że przede wszystkim rajstopy zakłada się na całą dolną partię ciała, tzn. na nogi wraz z pupą. Natomiast pończochy kończą się koronką lub ściągaczem na wysokości uda i nie nachodzą na pośladki. Nie ma sensu rozpisywać się dokładniej na ten temat, ponieważ to już każdy z Was potrafi rozpoznać. 🙂

Pończochy samonośne czy do pasa – jak je rozróżnić?

W tym wątku chcę na początek uświadomić Wam, jaka jest różnica między pończochami samonośnymi oraz do pasa, a także jak je rozróżnić.

Różnice są proste (choć może głównie dla kobiet :)). Otóż pończochy samonośne (jak sama nazwa wskazuje) to pończochy, do których nie jest wymagane zakładanie paska podtrzymującego. Pończochy samonośne najczęściej zakończone są koronką, która skrywa pod sobą bezbarwną gumę (silikonową), ona z kolei po prostu przykleja się do nóg. Lecz spokojnie, to jest takie tworzywo, które bez przeszkód można przyklejać setki razy do ciała i nic się nie stanie, a przede wszystkim nie powoduje to żadnego bólu. 🙂

Natomiast pończochy do pasa nie posiadają takiego ukrytego elementu. Ściągacz, który znajduje się na udzie, odróżnia się od reszty materiału, ponieważ jest nieco grubszy i bardziej wytrzymały. A to dlatego, że musi być on odporny na przypinanie do niego zapięć pasa do pończoch. Bez takiego paska pończochy po prostu zsuwają się z nóg.

Zdania na temat tego, które z nich są lepsze i bardziej lubiane przez mężczyzn są podzielone, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników.

W jakich okazjach pończochy są lepsze od rajstop?

To kiedy wybrać pończochy, a kiedy rajstopy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ niestety nie w każdej sytuacji da się założyć pończochy. Przeciwwskazaniem może być na przykład założenie przez kobietę zbyt krótkiej sukienki bądź spódniczki na jakieś wyjście. Sytuacja ta może zmuszać wręcz do założenia rajstop.

Można tutaj również wymienić kilka innych sytuacji, na przykład wyjście na bardzo ważne spotkanie – przypuśćmy – o pracę (nie zawsze może być to mile widziany element, jeśli staramy się o wysokie stanowisko czy dobrą posadę – zwłaszcza wtedy, gdy rozmowę rekrutacyjną przeprowadza kobieta) lub też… do cioci na imieniny. 🙂 Tutaj chyba nie ma potrzeby tłumaczenia, dlaczego lepsze są rajstopy niż pończochy.

Istnieje jeszcze jedna ważna kwestia – pora roku. W zimę kobiety częściej zakładają rajstopy, ponieważ są cieplejsze. Z kolei pończochy są zdecydowanie bardziej „przewiewne”, dlatego też lepsze są na bardziej ciepłe miesiące.

Pończochy samonośne czy do pasa – co o nich sądzę i jakie preferuję?

Obecnie wybór, przed którym stoją kobiety, jest duży. Ja sama często zadaję sobie pytanie, czy do danej sytuacji wybrać pończochy do pasa, czy samonośne. I tak naprawdę wybór ten nie polega na tym, które z nich są lepsze, a które gorsze, tylko na tym, jak najlepiej dobrać odpowiednie pończochy do danej sytuacji.

Co preferuję?

Zdecydowanie bardziej wolę zakładać pończochy niż rajstopy. Według mnie pończochy są bardziej seksowne niż rajstopy, a to, że czasem widać w nich koronkę, cóż… To jest już temat na inny wpis. 🙂

W kwestii tego, czy częściej wybieram samonośne, czy do pasa, odpowiedź nie będzie już tak oczywista. Spieszę Wam z odpowiedzią, dlaczego.

Wszystko dlatego, iż jestem kobietą i bywam niezdecydowana… 🙂

W pewnych momentach wolę pończochy samonośne ze ściągaczem, w innych do pasa. Najczęściej pończochy samonośne noszę każdego dnia do pracy oraz na wyjścia do miasta, ze znajomymi itp. Natomiast pończochy do pasa noszę zdecydowanie częściej do łóżka niż gdziekolwiek indziej. Oczywiście czasem zakładam je też na zewnątrz, choć wtedy muszę dobrze przemyśleć swoją stylizację, gdyż pas odgrywa tu istotną rolę.

Jakie pończochy zazwyczaj preferują mężczyźni?

Bazując na moich doświadczeniach oraz na rozmowach z Wami, bywa z tym różnie. Z reguły zdania w kwestii tego, czy lepsze są pończochy samonośne, czy do pasa, są podzielone. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoich zwolenników, jednakże chyba większość z Was skłania się w kierunku pończoch do pasa.

Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że po prostu macie niedosyt tego typu pończoch, ponieważ o ile w ogóle je gdzieś ujrzycie „w realu”, to najczęściej są to właśnie samonośne ze ściągaczem. Stąd tez moje wnioski – czego macie mniej, za tym bardziej tęsknicie i to właśnie te zdecydowanie częściej Was kręcą. 🙂

Spodobał Ci się ten tekst? Sądzisz, że moglibyśmy nawiązać jakąś współpracę? 😘 Skontaktuj się ze mną
Zostaw swój komentarz

Komentarze (6)
 • Miłośnik Pończoch i Kobiet w pończochach Zbyszek z Sobięcina.

  Zwracam się Uprzejmie do wszystkich kobiet ,do wszystkich Pań które uwielbjają chodzić w Pończochach.Miłe Drogie Kochane Panie jakie ubieracie Pończochy samonośne czy do pasa. W jakich kolorach nosicie pończochy jakie gladkie kabaretki.Na jakie okazje ubieracie Pończoszki do pracy do seksu zabaw łóżkowych ze swoimi mężczyznami facetami.Czy równiez macie na swoich nóżkach pończochy w czasie kierowania samochodem prowadzenia samochodu i jak to dziala na mężczyzn którzy siedzą obok was na przednich siedzeniach jako wasi pasażerowie.Wierze i licze na to że ten mój komentarz odnośnie pończoch nie pozostanie bez odpowiedzi.

  • Fetysz Dama
    

   Drogi Zbyszku, nie wiem jak inne kobiety mają w zwyczaju, jednakże jest to moja strona internetowa i mogę Ci napisać, jak to wygląda u mnie. 🙂 Osobiście uwielbiam pończochy! Sądzę, że są praktyczniejsze i bardziej seksowne (nawet na co dzień) dla kobiet, niż rajstopy. Sama najczęściej noszę pończochy w praktycznie każdej sytuacji, gdyż uwielbiam, jak moje nóżki ładnie lśnią i przyozdabia je koronka. Sytuacje, w których noszę pończochy, są bardzo różne, gdyż zakładam je zarówno do pracy, na zakupy, do jazdy samochodem, no i oczywiście do łóżka. 🙂 Myślę, że faceci są zachwyceni w absolutnie każdej sytuacji, gdy mnie widzą w pończochach.

 • Samotny Zbyszek z Sobięcina

  Cześć Witaj Martynko Czy moge się ciebie zapytać jeszcze odnośnie pończoch.Czy zakladasz pończochy do krótkich spódniczek mini .Do spodni w jakich porach roku .Prosze odpowiedz odpisz mi .Z Poważaniem Miłośnik pończoch kobiet które lubią zakładać pończochy.

  • Fetysz Dama
    

   Cześć! Pewnie, że zakładam. 😉 W kilku wpisach na blogu podkreślam, że przeważnie preferuję pończochy zamiast rajstop.

 • Samotny Zbyszek z Sobięcina

  Cześć Witaj tu zawsze tobie wierny posłuszny i szczerze na zawsze tobie oddany twój Zbyszek z Sobięcina który bardzo ciebie kocha uwielbia szanuje.U twojego Zbyszka z Sobięcina dzwi dla ciebie są zawsze na szeroko otwarte przez cała dobe przez 24 godziny o każdej porze dnia i w nocy.Szczęścia zdrowia i słodyczy Zbyszek z Sobięcina życzy.

 • Damian

  Niestety niektóre kobiety bardzo ciężko namówić by założyły rajstopy, o ponczochach to nawet nie marzę 🙁
  A ponieważ je uwielbiam na kobiecyh nogach to mi smutno 🙁